UUSIMMAT
 
 
 
     
BLUESIA CDON.COM-VERKKOKAUPASTA

Stompin' 2017, Helsinki  27.3. - 2.4.2017    Facebook

Varaa Helsingistä hotellihuone festivaaliviikonlopuksi (ebookers.fi)
 
Ohjelma 2017

Pääkonsertti,
Dubrovnik, perjantaina 31.3. liput 20 euroa
Keith Dunn (USA)
Earl Thomas (USA)
Honey B Family

Oheisohjelma

Maanantai 27.3. Rikhardinkadun kirjasto kello 18 alkaen
Paneellikeskustelu "Marginaalimusiikin asema mediassa"

Tiistai 28.3. Kustaankartanon palvelukeskus kello 13.45 alkaen
Topi Who & The What


Rytmi, kello 18 alkaen
Ilkka Helanderin kitara-workshop

Keskiviikko 29.3. Kallion kirkko kello 20 alkaen

Pepe & Joel Ahlqvist

Torstai 30.3. HEO-Kansalaisopisto kello 18 alkaen
Hessu Pirhosen koskentinsoitin-workshop

Perjantai 31.3. Kulttuuriareena Gloria, konsertti koululaisille
Keith Dunn
Jo' Buddy

Lauantai 1.4. Mascot, kello 21 alkaen, liput 8 euroa

Lumberjacks
Fat Chance

Sunnuntai 2.4.
Juttutupa, kello 12 alkaen
Boogie Machine, jamit


- - - - -

2016
Toronzo Cannon (USA)
Doug MacLeod (USA)
White Knuckles Trio
Pekko Käppi & KHHL

Paikka: Kulttuuriareena Gloria

Liput ovelta 29 euroa

Maanantai 11.4.
Rikhardinkadun kirjasto, kello 18 alkaen: Paneelikeskustelu "Tietokirjallisuuden
nyky- ja tulevaisuudennäkymiä juurimusiikkiharrastajan näkökulmasta"

Tiistai 12.4.
Kustaankartanon palvelukeskus, kello 13 alkaen: Maisteri T
Ravintola Rytmi, kello 18 alkaen: blueskitaratyöpaja: Dr Helander

Keskiviikko 13.4.
Kallion kirkko, kello 19.30 alkaen: Jussi Syren & The Groundbreakers

Torstai 14.4.
Kirjasto 10, kello 17.30 alkaen, roots-työpaja: Antti Vuorenmaa & Pauli Halme

Perjantai 15.4.
Kulttuuriareena Gloria, kello 13 alkaen, kutsukonsertti yläasteikäisille
Doug MacLeod, Pietarin Spektaakkeli

Storyville kello 20.30 alkaen, liput 10 euroa
Million Dollar Tones
Boogie Machine
Pietarin Spektaakkeli
DJ:t High Q & Butcher Pete

Sunnuntai 17.4.
Juttutupa kello 12 alkaen: jamit, levyraati, DJ:t High Q & Butcher Pete,
Naulaamo Houseband, vieraita

- - - - -

2015

Willie West (USA) & The High Society Brothers (Suomi)
Johnny Sansone (USA)
Babajack (Britannia)
Nico Duportal & His Rhythm Dudes (Ranska)
DJ Butcher Pete & DJ High Q

Paikka: Kulttuuriareena Gloria

Stompin’ at Rytmi tiistaina 7.4. kello 18 alkaen
Jarmo Julkusen ukuleletyöpaja

Stompin’ at Kustaankartano tiistaina 7.4. kello 13.30-14.30
Lena & The Slide Brothers

Stompin’ at Caisa ke 8.4. kello 18 alkaen, Helsingin Kulttuurikeskus Caisa
Jantso Jokelinin työpaja

Stompin' at Kirjasto 10 perjantaina 10.4. kello 17 alkaen, Kirjasto 10
Becky Taten ja Trevor Stegerin työpaja

Stompin’ at Ghettobilly perjantaina 10.4. kello 21 alkaen, Juttutupa
Rockin’ 8-Balls
The Moontones
DJ Butcher Pete & DJ High Q

Stompin’ at Ghetto Blues lauantaina 11.4. kello 21 alkaen, Juttutupa
Doctor Minister Moses

Silly-Stompin’ sunnuntaina 12.4. kello 12 -18, Juttutupa
Tina Bednoff & The Cocktailers + oheistoimintaa

”Bluesin sielunmaisemaa” -valokuvanäyttely 8.–29.4.
Helsingin Kulttuurikeskus Caisa

Blues for Kids maanantaina 13.4. kello 13 alkaen, Kulttuuriareena Gloria
Southpaw Steel 'n Twang
Jo' Buddy

- - - - -

2014 (Stompin' at the Savoy)

Pääkonsertti
Jimmy Burns (USA)
Eric Bibb & The North Country Far (USA/Suomi)
The Fried Okra Band (Tanska)
Tommy Hunt (USA) & His New Flamingos – Velvet Candles (Espanja) & The Del
Rays (Suomi)

Muuta ohjelmaa

Kutsuvieraskonsertti
Jimmy Burns & The Fried Okra Band (USA/Tanska)
Eric Bibb & The North Country Far (USA/Suomi)

Blues Guitar & Harp -työpaja
The Fried Okra Band (Tanska)

Stompin' @ Ghettobilly -klubi
The Shockwave!, The Lo-Lites, The Firebugs, DJ Farmer John

Katsomo
The Del Rays + vieraita
DJs PeteH & HighQ

Savoy-teatteri ja Katsomo
"Maxwell Street Market" -myyjäiset + esiintyjiä
Valokuva- ja videonäyttely

- - - - -

2013

Perjantai 5.4.
kello 19 alkaen, Savoy-teatteri
David Evans (USA)
Tommy Brown (USA), Dr. Snout & His Hogs Of Rhythm
Demetria Taylor Blues Band feat. Eddie Taylor Jr & Eddie Shaw (USA)

Lauantai 6.4. kello 18 alkaen, Savoy-teatteri
Fabulettes
Rita Engedalen & Backbone (Norja)
Si Cranstoun & His Band (Britannia)

Perjantaina ja lauantaina ravintola
Katsomossa ”Dance Hall Party” kello 22 alkaen
Dr. Snout & His Hogs Of Rhythm
The Relics

Sunnuntai 7.4.

Kello 11 – 17 ”Maxwell Street Market” -markkinatapahtuma Savoy-teatterin
aulassa. Muun muassa levyjä, vaatteita, käsitöitä, soittimia ja akustisia esiintyjiä.

Ravintola Katsomo kello 12 - 16
Jussi Syren & The Groundbreakers
Lena & The Slide Brothers

- - - - -

2012

Perjantai 13.4.
Steve James (USA)
Honey B & The T-Bones & Paleface
Queen Fatima & The Royal Four

Lauantai 14.4.
Tail Dragger & Bob Corritore (USA)
Dave Arcari (Britannia/Skotlanti) & The Hellsinki Hellraisers
Sven Zetterberg (Ruotsi)
The Beat from Palookaville (Ruotsi)

Muuta ohjelmaa
Perjantai- ja lauantai-iltoina jatkot ravintola Katsomossa: Tomi Leino Blues Band,
jamit, DJ:t PeteH ja High Q.

Sunnuntaina 15.4. Savoy-teatterin aulassa kello 11 - 17 "Blueshenkinen
markkinatapahtuma Maxwell Street Market". Ravintola Katsomossa
Andres Roots
Roundabout (Viro) ja Black River Bluesman & Bad Mood Hudson.

------

2011

Perjantai 8.4.
Nathan James (USA)
Reverend Peyton’s Big Damn Band (USA)
Honey B & The T-Bones

Lauantai 9.4.
Sugar Ray Norcia (USA) & Nite Time Jumpers
Wentus Blues Band
Micke & Lefty feat. Chef
.

Etusivu  |  Uutiset  |  Artikkelit  |  Keikkakalenteri  |  Festarikalenteri  |  Artistit
Kuunteluhuone
 |  Finnish Blues Exchange  |  Foorumi  |  Info  |   In English
.

Ota yhteyttä: admin (a) blues-finland.com
© Blues-Finland.com 2006-2017
.
Etusivulle
Etusivu  |  Uutiset  |  Artikkelit  |  Keikkakalenteri  |  Festarikalenteri  |  Artistit  |  Kuunteluhuone  |  Finnish Blues Exchange  |  Foorumi  |  Info  |   In English